Stwórz z nami Festiwal Zaangażowanych Łodzian!

 

Sobota 20.06.2015 r.

12.00-18.00

 

 

Szanowni Państwo

 

W trzecią sobotę czerwca organizujemy dużą imprezę prezentującą potencjał łódzkich organizacji i aktywistów. Tym mailem zapraszamy Państwa do współtworzenia drugiej edycji Festiwalu Zaangażowanych Łodzian. Celem Festiwalu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców województwa w działania ngo oraz promocja wolontariatu.

 

Przedsięwzięcie jest niebywałą okazją do zaprezentowania Państwa organizacji szerszemu gronu odbiorców, w tym potencjalnym wolontariuszom. Do dyspozycji Państwa oddane będą namioty wystawiennicze, ustawione na ulicy Piotrkowskiej. Liczymy również na prezentacje organizacji poza stoiskiem wystawowym (gry, pokazy, warsztaty). Chcemy, aby poprzez Festiwal, działalność łódzkiego III sektora stała się bliższa mieszkańcom. Jest to również okazja do nawiązania kontaktów między organizacjami.

 

Wystawcom udostępniamy namiot (2x2 lub 2x3m). Istnieje możliwość podpięcia do prądu,
a także zajęcia namiotu wspólnie z inną organizacją. Liczymy na ciekawą prezentację działań. Prosimy o przedstawienie koncepcji stoiska do akceptacji Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego. Organizatorem  Festiwalu Zaangażowanych Łodzian jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego.

 

Niezależnie od udziału w części wystawienniczej wszystkie chętne organizacje będą mogły pozostawić prezentację dotyczącą wolontariatu w punkcie informacyjnym Festiwalu.

 

Zainteresowane udziałem organizacje prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 27 maja 2015 r. Uwaga! Nabór może zostać zakończony wcześniej, po otrzymaniu 100 zgłoszeń. Przesłanie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do grona Wystawców. Opis stanowisk zostanie poddany ocenie komitetu organizacyjnego, w wyniku której możliwość prezentacji otrzymają najciekawsze propozycje.  Wszelkie pytania prosimy kierować na maila festiwal@rada-lodzkie.org.pl., tel. kontaktowy: 695-307-847

 

Z poważaniem,

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego

 

 

Informacje organizacyjne:

 

1.    Wystawcom udostępnimy krzesła i stoły oraz umożliwimy podłączenie prądu, jeśli będzie to niezbędne do celów prezentacyjnych. Wszelkie ustalenia dotyczące dodatkowego sprzętu zostaną podjęte po zakończeniu naboru.

 

2. Jedynym kosztem ponoszonym przez wystawcę (40 zł) jest tabliczka informująca o misji, działaniach organizacji oraz o tym, jak można zaangażować się w działania na jej rzecz, jak podjąć wolontariat.  Po zakończeniu Festiwalu zostaje przekazana na stałe wystawcy.

 

3.  Stoiska wystawowe przygotowywane będą od godz .10.00, po godz. 18.00 do godz 20.00 wystawcy będą mieli czas na złożenie stoisk i uporządkowanie miejsca wystawowego.

 

4. Ramowy program Festiwalu Zaangażowanych Łodzian

20 czerwca 2015r. – Łódź, ul. Piotrkowska na odcinku pomiędzy ul.  Nawrot a ul. Roosevelta

godz. 12.00 – 18.00

·         Stoiska wystawiennicze – 34 namioty, w których prezentować będą się organizacje pozarządowe.

·         Działania w przestrzeni miejskiej (ul. Piotrkowska) – warsztaty, zabawy, pokazy i inne atrakcje zaproponowane przez wystawców.

Działania w zamyśle mają bezpośrednio angażować mieszkańców, inspirować do zwiększenia zaangażowania obywatelskiego, szczególnie do działania na rzecz organizacji pozarządowych w formie wolontariatu. Atrakcyjność działań skierowanych do odbiorców będzie kluczowym kryterium doboru wystawców. Szczegółowy program wydarzenia uwzględniający działania przygotowywane przez wystawców zostanie opublikowany ok. 5 czerwca.

·         Punkt informacyjny – będzie udzielał informacji praktycznych związanych z festiwalem. Ponadto  będzie prezentował uprzednio przygotowaną ofertę  wolontaryjną  organizacji pozarządowych (wystawców i innych).

·         Stoisko Urzędu Miasta Łodzi – Biuro ds. Partycypacji Społecznej.

 

 

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Wiesław Głuszcz
  • Data udostępnienia w BIP: 2015-05-27 11:20:32
  • Informacja zaktualizowana przez: Wiesław Głuszcz
  • Data ostatniej aktualizacji: 2015-05-27 11:20:32
  • Liczba odsłon: 1453
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 3335319]

przewiń do góry